Klub nurkowy

Klub Morskiej Przygody OŁOWIANKA to efekt współdziałania kilku osób ogarniętych pasją nurkowania. Chcemy dzielić się naszym hobby i propagować nurkowanie wśród mieszkańców Trójmiasta i całej Polski. I chcemy wykorzystać fakt, że mieszkamy nad Morzem Bałtyckim, które niczym wrakowe zagłębie oferuje niesamowite przeżycia i doznania pod wodą.

 

Klub, który powołaliśmy do życia, jest nie tylko przestrzenią do spotkań starych bywalców i znajomych. Jest też miejscem, gdzie można rozpocząć przygodę z nurkowaniem i ukończywszy kurs nurkowy, w przyjaznym gronie stawiać pierwsze kroki pod wodą.


Jesteśmy zafascynowani nurkowaniem wrakowym. To szczególny rodzaj podwodnej aktywności, wymagający pewnych umiejętności, sprzętu i właściwej organizacji nurkowania. Jednak jest to przygoda dostępna nie tylko starym wilkom morskim ale i świeżo upieczonym adeptom sztuki nurkowej. Jesteśmy tego pewni. I nasz Klub stwarza takie możliwości.

 

Jednym z przygotowywanych przez Klub Ołowianka projektów jest szkoła fotografii podwodnej, gdzie każdy chętny będzie mógł poznać teorie fotografii podwodnej i spróbować swoich sił z aparatem fotograficznym pod wodą.


Kolejnym projektem jest cykl spotkań poświęconych archeologii podwodnej. Do współpracy zaprosiliśmy naszego sąsiada na Ołowiance - Centralne Muzeum Morskie. Szczególną wagę przykładamy do świadomości  i troski o dziedzictwo, jakim są artefakty napotkane na dnie morza. Dopiero ta świadomość i wiedza czynią nurkowanie wrakowe prawdziwą morską przygodą.

 

 

Przygotowujemy stałe spotkania tematyczne w naszym pubie nurkowym. Będą to pokazy fotografii i filmów nurkowych, relacje z wypraw, wykłady i prelekcje wybitnych postaci świata nurkowego, spotkania, na których będzie można poopowiadać o swoich przygodach i hobby.  Od przyszłego sezonu ruszymy pełną parą, tym nie mniej jeszcze na ten rok przygotowujemy cykl spotkań i imprez.

 

Bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Zarówno w czasie szkolenia, jak i samych nurkowań. W naszym Klubie odbywają się kursy nurkowe wg standardów IANTD, PADI, CMAS - najbardziej topowych federacji nurkowych w Europie. Każdy może pogłębiać swoją wiedzę dzięki klubowym instruktorom prowadzący kursy na wszystkie stopnie nurkowe i w różnych specjalizacjach (np. w nurkowaniu wrakowym, podlodowym czy fotografii podwodnej). Prowadzimy szkolenia ratownicze według standardów i programów nurkowej sieci ratowniczej DAN.

 

 

Z tych samych względów bezpieczeństwa w naszym klubie zadomowił się świetny (starym nurasom doskonale znany) serwis sprzętu nurkowego. Można też na nas liczyć w doradztwie, jaki sprzęt i konfigurację wybrać dla siebie i …dlaczego. Dla wygody własnej i wszystkich chętnych uruchomiliśmy wypożyczalnie sprzętu nurkowego i magazyn mieszanin oddechowych (sprężarkownia).

 

Nasze rejsy wrakowe to jednodniowe wyjścia na pobliskie wrakowiska, ale także kilkudniowe safari nurkowe i dalekie wyprawy w okolice Gotlandii, Olandii, Wysp Alandzkich oraz wraki u wybrzeży Łotwy i Estonii.

 

O naszym Klubie myślimy, jak o oknie na świat. Zatem wybieramy się i w dalekie strony... Zafascynowani odległymi krainami zaprosimy wszystkich na wyprawy nie tylko w powszechnie znane miejsca nurkowe z ciepłą wodą  ale również i w te nieco mniej popularne ale równie atrakcyjne jak Narvik, Alandy czy Scapa Flow

 

 

Żywimy szczerą nadzieje, że nasz klub spełni oczekiwania miłośników żeglowania pod wodą i stanie się Waszym drugim domem. Miejscem, gdzie ma się przyjaciół i własny kąt, gdzie z radością się wraca.