Siedziba KMP Ołowianka

Klub Morskiej Przygody Ołowianka ma za siedzibę zabytkowy budynek, tuż przy Starówce Gdańskiej na wyspie OŁOWIANKA. Naszymi sąsiadami są Filharmonia Bałtycka i Centralne Muzeum Morskie. W pobliżu mieści się Marina Gdańska oraz hotele Królewski, Gdański i Podewils. Nieopodal buduje się elegancka dzielnica mieszkaniowa.

Nasz budynek przed II wojną światową był siedzibą klubu kajakowego Victoria i nadal pełni rolę przystani kajakowej MRKS Gdańsk, co zatym idzie, z okien można podziwiać widowiskowe treningi kajakarzy i  Smoczych Łodzi. Cały wystrój budynku nawiązuje do tematyki wodno–sportowej, co nadaje mu niepowtarzalny klimat.

 

 

Na parterze znajdują się pomieszczenie klubu MRKS i SERWIS NURKOWY klubu OŁOWIANKA. Pierwsze piętro zajmują sala konferencyjna i bankietowa z restauracją i pubem, szatnia i zaplecze kuchenne oraz sanitariaty. Poddasze to wyremontowane z zachowaniem klimatu starego budynku pokoje i apartamenty, w których znajdzie gościnę każdorazowo 20- 25 osób.

Budynek jest po kapitalnym remoncie. Możemy zaoferować organizację imprez biznesowych, odczytów i prelekcji, także wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych i wesel.

 

 

 


Budynek znajduje się bezpośrednio nad kanałem Motławy. Mamy własne nabrzeże. Można więc i wodą przybyć do nas w gościnę. Tym bardziej, że dysponujemy własnym bocznym kanałem - przystanią.
W sezonie letnim goście Klubu Ołowianka, po całym dniu spędzonym na morskiej przygodzie będą mogli zasiąść przy stoliku w ogródku  naszej restauracji z widokiem na Motławę i Starówkę... oraz wybrać sie na spacer po lądzie między gdańskie zabytki.