Pogłębiarka, Tankowiec

W niedzielę 28 maja 2011 oraz 24 czerwca 2011 wybieramy się z Władysławowa na dwa wraki Pogłębiarkę 39m i Tankowca 30m

 

O Pogłębiarce 39m nic nie wiadomo. Skąd się wzięła, dokąd płynęła, w jakich okolicznościach zatonęła? Czyja była? ;) Jest bez wątpienia bardzo malowniczym wrakiem. Spora fragmentami "ażurowa" ;) konstrukcja spoczywa na burcie. Tankowiec 30m znany jest też jako Burgmeister Petersen*. Jednostka zbudowana jeszcze XIX stuleciu zatonęła w tragicznych wojennych okolicznościach w 1915r. Otóż płynąc z transportem paliwa dla niemieckich Ubotów Tankowiec wszedł na minę. 20 osób spośród członków załogi zginęło. Na wrakowisku nie spodziewajcie się zwartej konstrukcji. Minęło wszak prawie stulecie od jego zatonięcia. Kadłub jest w znacznej części zapadnięty ale można zajrzeć "pod blachy". Czasem sporo tam ryby! :). Za to atrakcją tego nurkowania jest dobrze zachowany dziób z okazałą kotwicą (wide zdjęcie)

 

   

 

Więcej zdjęć z Pogłębiarki i Tankowca w Galerii →

 

REJS i NURKOWANIE:
- wyruszamy z portu Władysławowo. Oferujemy obszerny pokład, zadbane koje, w ciągu rejsu kawę i herbatę oraz gorący posiłek.
- zwyczajowo wypływamy o godzinie 8.30, zatem odpowiednio wcześniej zbieramy się, żeby wnieść i zaształować sprzet na łodzi PRZED wypłynięciem z portu.

- następnie zapraszamy na przekąskę i odprawę przed nurkowaniem.
- około godz. 10 przewidujemy rozpoczęcie nurkowań. Wraki leżą w niewielkiej od siebie odległości.
- zależnie od wspólnej decyzji na gorący posiłek zapraszamy między nurkowaniami lub w drodze powrotnej do portu :)
- nurkujemy zgodnie ze swoimi uprawnieniami i przepisami własnej organizacji nurkowej. Prosimy o zabranie ze sobą certyfikatów nurkowych.
- na rejs należy zabrać ze sobą zapas butli na wszystkie zaplanowane w danym dniu nurkowania, można wypożyczyć dodatkowe zestawy butlowe i inny sprzęt z klubowej wypożyczalni →kontakt z Pawłem Lenga.

UWAGA! UWAGA! Podczas nurkowań będzie okazja przetestować latarki firmy AMMONITE SYSTEM→. Prosimy wcześniej zgłosić Pawłowi zainteresowanie testami latarek.
Zapisy na rejs u Pawła →kontakt z Pawłem


Koszt:  210/osoba/rejs

Konto klubu Ołowianka →

 

powrót do KALENDARIUM →