Safari Bałtyckie czerwiec 2015

Zapraszamy na kolejną imprezę na pokłądzie m/y Safira

tym razem ruzamy na safari wzdłuż naszgo wybrzeża Bałtyku

szczegóły poniżej

                            Wrakowy rejs po Bałtyku

 

 

Cudze chwalimy a swojego nie znamy !!!

                                       TERMIN: 2 - 7 czerwca 2015

Okrętujemy 2-go czerwca (wtorek) do 2100 - wracamy 7-go (niedziela) do 1400

                                                                CENA: 2180 pln

 

 

 

Nurkowie całej Europy, a nawet Świata kojarzą polskie wybrzeże z wrakowym eldorado, jak się okazuje nie bez powodu. Polskie wody kryją trzy największe światowe tragedie morskie, niezliczoną ilość wraków z II wojny światowej oraz masę pozostałości  z działań wojennych i żeglugi handlowej na przełomie wieków.
Bardzo niewielkie zasolenie,  niska temperatura oraz brak obecności organizmów wpływających na rozkład wraków zalegających na dnie Morza Bałtyckiego, dają możliwość zwiedzania podwodnych znalezisk często w nienaruszonym stanie.

Dla nas, jak i dla wielu nurków, wraki Bałtyku znajdują się na liście 10 najciekawszych miejsc nurkowych Świata, więc nie ma się co dziwić ze postanowiliśmy wreszcie” rozprostować skrzydła i wypłynąć nieco dalej za horyzont  i Zatokę Pucką. 
Do realizacji tej przygody postanowiliśmy wyczarterować największy i najlepiej wyposażony statek nurkowy na naszym wybrzeżu. Przez wiele lat dzielnie służył celom badawczym i poszukiwawczym w Centralnym Muzeum Morskim.  Jednostka może przyjąć na pokład 18 nurków w kabinach 4 osobowych z dwoma messami w tym jedną kominkową!!!, dużym pokładem głównym i sprężarkownią oraz windą dla nurków,  stanowi doskonałe warunki do tego, żeby bezpiecznie i mega przyjemnie spędzić kilka dni na pełnym morzu.
W trakcie pięciodniowego rejsu planujemy nurkowania na wrakowych „perełkach” Bałtyku, nie ograniczając się jedynie do polskiego wybrzeża, ale także zahaczając o malowniczą duńską wyspę  Bornholm.

Korzystając z długiego weekendu czerwcowego chcemy wypłynąć z Władysławowa i przez 5 dni planujemy pojawić się na wrkach:
Parowiec, Papierowiec, Koronowo, Whisky, Chińczyk, Afair,Terra i Żaglowiec.
Jednak wraki to nie jedyny punkt naszego wyjazdu. W planie także wizyta na suchym lądzie - wyspie Bornholm i seria wykładów i pogadanek na tematy nurkowań: wrakowo-morskich, technicznych i jaskiniowych.

W trakcie rejsu wszystkie posiłki są zapewnione, a także możliwość ładowania butli powietrzem (w cenie) oraz nitroxem i trymixem (za dopłatą).
Ze względu na głębokości wraków oraz bardziej wymagające profile, każdy z uczestników musi posiadać minimum stopień PE oraz certyfikat wrakowo-morski.

Rejs odbędzie się przy minimalnej ilości 14 uczestników. Wpłacona zaliczka na wypadek złej pogody i brak możliwości wypłynięcia jest zwracana.

 

Jeśli brzmi to dla ciebie ciekawie; rozpisuj kartę urlopową w „robocie”, wrzuć komentarz u dołu strony i daj nam znać, żebyśmy trzymali ci koję :).
 
Agnieszka Tel. :691 960 853, Kozak tel.:  691 960 013 lub mail: seawave@op.pl