Płewtonurek P1

PŁETWONUREK * KDP/CMAS

Jest to podstawowe szkolenie stworzone z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę w podwodnym świecie. Woda nie jest naszym naturalnym środowiskiem. Możemy jednak bezpiecznie pokonać bariery, które dzielą nas od podwodnego świata i możemy w tym świecie bezpiecznie przebywać, zostawiając za sobą lądową codzienność :).

 

Podczas szkolenia jego uczestnicy uczą się bezpiecznie korzystać ze sprzętu nurkowego i pływać pod wodą. Ponieważ nurkowanie jest sportem partnerskim, uczą się też podwodnej komunikacji, wzajemnego wspierania się i współdziałania. Po ukończeniu szkolenia jego uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat uprawniający do nurkowania z partnerem (pełnoletnim) o takich samych kwalifikacjach na głębokość do 20m.

 

 

Wymagania:

- umiejętność pływania, oswojenie z wodą
- ukończone 14 lat

 Zakres kursu - Cykl 9 wykładów i 12 zajęć w wodzie (wyłącznie w wodach otwartych) lub 5 basenów i 8 zajęć w wodach otwartych, poświęconych następującym zagadnieniom:
- elementy sprzętu nurkowego i jego prawidłowa konfiguracja
- podstawy fizyki nurkowania i środowisko wodne

- technika nurkowania (poruszanie się w wodzie, komunikacja pod wodą, planowanie nurkowania, korzystanie z tabel nurkowych)
- zdrowie nurka i potencjalne zagrożenia
- bezpieczeństwo i ratownictwo
- historia nurkowania
- bonus - dodatkowe zajęcia wykraczające poza program kursu P1 - poświęcone alternatywnym nowoczesnym metodom planowania nurkowań (tzw. Minimum Deco).

 

Zajęcia w wodzie odbywają się na basenie, w jeziorach kaszubskich, ew. w morzu. O ile nadarzy się ku temu okazja i uczestnicy kursu wyrażą chęć, to ostatnie nurkowania można przeprowadzić na wrakach naszej zatoki lub w pobliżu Władysławowa i Łeby (UWAGA - występuje wtedy dodatkowa opłata za czarter kutra).

 

czas trwania kursu: 7-9 dni w trybie ciągłym lub 2 tyg. wieczorami + ok. 4 weekendów (tryb wieczorowo-weekendowy)
liczba uczestników: 3-6 osób
koszt kursu: 1300zł
Uczestnicy kursu otrzymują podręcznik, pełen sprzęt nurkowy z wyjątkiem wyposażenia osobistego (maska i fajka oraz płetwy i buty), które należy i warto indywidualnie dobrać (służymy pomocą przy zakupie). WAŻNE - nie ma ukrytych kosztów po ukończeniu kursu.

 


Przed rozpoczęciem kursu wszyscy jego uczestnicy muszą przejść nurkowe badanie lekarskie. Przepisy zezwalają na zaświadczenie wydane przez lekarza ogólnego, tym nie mniej zalecam dla własnego spokoju wizytę u tzw. lekarza klubowego, który zada właściwe pytania i wyda wiarygodne dla nas samych zaświadczenie. Koszt takiego badania to 60 do 90zł (dysponujmy kilkoma kontaktami w Trójmieście do wyboru).

 

 

Informacja o terminach kursów w kalendarium

→ kalendarium